Ziraat Bankası Mekanizasyon Kredileri

0 61

- Advertisement -

Ziraat Bankası ülkenin her kesiminde çalışan ve işletmeleri bulunan tüm müşterilere yararlanabilmeleri için kredi imkânları tanımaktadır. Ziraat Bankası’nın tarım ve hayvancılık işleri ile uğraşan kişilere de kredi imkânı sunarak işlemlerini kolay bir şekilde halledebilmelerine imkân tanıdığı bilinmektedir. Ziraat Bankası kurulduğu yıllardan beri sağlamış olduğu hizmetlerle çiftçileri destekleme konusunda büyük bir çaba harcamaktadır. Çiftçilerin desteklenmesi için çiftçilere özel krediler yapılmaktadır. Ziraat Bankası’nın tarımla uğraşan herkese vermiş olduğu kredilerin genel adı mekanizasyon kredileridir. Mekanizasyon kredilerinin içinde birçok kategori bulunmaktadır. Bu kategoriler küçük ekipman kredileri, modern basınçlı sulama kredileri ve tarımsal mekanizasyon kredileri olacak şekilde 3 farklı kategoride bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ekipman desteği sloganıyla Ziraat Bankası çiftçilik, hayvancılık ya da süt ürünlerinin üretimi ile uğraşan birçok kişiye kredi imkanı sağlamaktadır. Bu Kredi imkanı kişilere yapmış oldukları işlerdeki büyüklüklere göre değişmektedir. Verilecek olan bu tarımsal mekanizasyon aletleri ve makineler ile çiftçiler desteklenmektedir. Tarımsal mekanizasyon kredisinin içinde traktör, biçerdöver, hasat makineleri,  çayır biçme, balyalama makineleri şeklinde birçok makinenin alınmasına imkân tanınmaktadır. Bu makinelerin sıfır olması mecburi değildir. Bu makineler ikinci el olarak da alınabilmektedir.

- Advertisement -

Bir kişinin Ziraat Bankası  tarımsal mekanizasyon kredisi hizmetinden  yararlanabilmesi için daha önceden makinelerinin zirai kredilendirme belgesinin olması gerekmektedir. Ziraat Bankası ile anlaşma sonucunda alınacak bu makineler sabit faiz garantisi ile müşterilere bu imkân tanınmaktadır. Tarımsal mekanizasyon kredisinin şartlarını sağladığınız düşünüyor iseniz Ziraat Bankası’na şubelerine giderek başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası tarım ve çiftçilik ile uğraşan herkesin alet ve edevat bakımından problem yaşanmaması için düşük miktarlarda faiz uygulamaktadır.

Ziraat Bankası Küçük Ekipmanları Kredisi

- Advertisement -

Ziraat Bankası vermiş olduğu bu kredi türü ile birçok kişinin işlemlerine gerçekleştirebilmeleri için makinelere sahip olmalarına imkân tanımaktadır. Küçük ekipmanlara ihtiyaç duyan kişilerin alacakları bu kredi ile ilgili bilmeleri gereken özellikler şöyledir:

  • Verilecek olan küçük Ekipmanları kredisi 25000 TL ye kadar değeri olan traktör, biçerdöver gibi araçlar haricinde kalan tüm tarım ekipmanları alınabilmektedir.
  • Çiftçilere kolaylık sağlanması için yapılacak olan ödemeler genellikle hasat dönemine denk gelecek şekilde ayarlanmaktadır.

Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu bu kredi türü uygun faizler ile herkesin küçük ekipmanlara sahip olmasına imkan tanımaktadır.

Ziraat Bankası Modern Basınçlı Sulama Kredisi

Tarımla uğraşan çiftçilerin ürünlerinde en yüksek miktarda verim alabilmeleri için sulama konusunda herhangi bir problem yaşamamaları gerekmektedir. Sulama işlemlerinde yapılan damla, yağmurlama ve mikro yağmurlama şeklinde olan teknolojik sulama yöntemlerinin kurulabilmesi için Ziraat Bankası basınçlı sulama kredisi birçok vatandaşa vermektedir. Modern basınçlı sulamanın vermiş olduğu imkanlar;

  • Çiftçilerin yetiştirmek istediği zirai ürünlerin en ideal şekilde sulanıp doğal olacak şekilde bu sulama işleminin gerçekleşmesini imkan tanıyarak sistem kurulmasına olanak tanımaktadır.
  • Yapılacak olan sulama sisteminin teknolojik altyapısının oluşturulması.
  • Modem basınçlı sulama işlemini yapmak isteyen kişiler kuyu açma, elektrikli sistemin kurulması ve diğer teçhizatın sağlanması için de bu krediden yararlanabilmektedir.

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.