Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma

0 68

- Advertisement -

Cumhurbaşkanı Erdoğan banka müşterilerinin ekonomik durumlarına düzeltmeleri ve borçlarını düzenli bir şekilde bilmeleri için Ziraat Bankası aracılığıyla yapılandırma kredisi verileceğini duyurmuştur. Ülkemizde hemen hemen herkesin kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı hayatımızda birçok avantaj sağladığı gibi geri ödemesinde sıkıntılar açığa çıktığında da problemler yaşanabilmektedir. Ülkemizde bulunan her beş vatandaştan 4 tanesi kredi borcunu ödemekte problem yaşayabilmektedir. Ziraat Bankası Cumhurbaşkanının yapmış olduğu açıklamayı destekleyip 24 aydan 60 aya kadar vadeli olmak üzere birleştiren ihtiyaç kredisi adı ile borç yapılandırma kredisi verip birçok kişinin rahatlamasına imkân tanımıştır.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kişileri Ziraat Bankası ya da diğer bankalara olan kredi kartı borçlarının yapılandırılıp tek bir borç olarak toplanmasını sağlayan bir kredi çeşididir. Bu kredi kartı çeşidi birleştiren ihtiyaç kredisi ile kredi kartı ödeme problemi çeken kişileri yararlanmasına imkân tanımaktadır. Ziraat Bankası’nın resmi olarak yapmış olduğu açıklamada birleştiren ihtiyaç kredisini  %1.10 -% 1.20 aralıkların da değişen bir faiz ile 60 aya varan vade seçenekleri ile birçok kişiye kolaylık sağlayacaktır.

- Advertisement -

Birleştiren ihtiyaç kredisi alan kişilerin kredi kartı borçlarının farklı bankalara olması bu kapsamda bir problem teşkil etmemektedir. Bütün bankalara olan kredi kartı borçları toplanıp sadece Ziraat Bankası’na borçlu hale gelmesine imkân tanınmaktadır. Detaylı bilgi almak istiyor iseniz şubede hizmet veren personellerden bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

- Advertisement -

Birleştiren ihtiyaç kredisi 31.12.18 tarihinden itibaren bankalara kredi kartı borcu olan kişileri ilgilendirmektedir. Eğer ihtiyaç kredisini almak istiyor iseniz bu tarihin başlangıcı ile kredi kartı borcunuzun bulunması gerekmektedir. Kişinin bankalara olan kredi kartı borcunun ne kadarının birleşen ihtiyaç kredisini dâhil olacağı da kişinin kredi kartı borcun ile gelir düzeyine bağlı olarak değişebilmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma Ne İşe Yarar?

Kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk yaşayan kişiler zamanla ödeyemedikleri borçların faizleri artmaktadır. Faiz miktarları arttıkça ödeme daha da zor bir hale gelmektedir. Kişilerin bankalara borçlarını zamanında ödeyememeleri bankadaki kredi notlarını da düşmesine neden olmaktadır. Bir kişi iki ay üst üste kredi kartı borcunun taksitlerini ödeyemez ise haciz işlemleri banka tarafından başlatılmaktadır. Kişilerin bu tarz problemler ile karşılaşma ihtimallerinin en aza inmesi için kredi kartı yapılandırma fırsatından yararlanmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Birleştiren ihtiyaç kredisi 25 bin TL’ye kadar 60 aya varan vade seçenekleri ile müşterilerin yararlanmasına imkân tanınmaktadır. Verilecek olan ihtiyaç kredisi minimum 24 ay üzerinden verilmektedir. Uygulanacak olan faiz ise vade süresine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bir kişi 24 ay vadeli 25000 TL aldığında %1.10 üzerinden faiz hesaplaması yapılmaktadır. Bu yapılan hesaplamalar 60 ay vadeli kredilerde ise %1,20 üzerinden işlenmektedir.

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.