Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır ?

0 115

- Advertisement -

Ziraat Bankası köklü bir banka yapısına sahip olduğundan dolayı vermiş olduğu hizmetlerin müşterilerine daha iyi bir şekilde memnun edebilmesi için internet bankacılığına aktif bir şekilde kullanan bankalarının bir tanesi olabilme yetisine sahiptir. Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu bu hizmetlerden yararlanabilmek için internet şubesini kullanmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma nasıl yapılır? tarzında bir soru kafanızı karıştırıyor ise sizlere hemen nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Ziraat Bankası sunmuş olduğu avantajların müşterilere ulaşması için internet bankacılığına aktif bir aracı olarak kullanılmaktadır. Internet bankacılığı üzerinden EFT, havale, fatura ödeme gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Faturalarınızın otomatik ödeme talimatı  vererek aylık olarak ödeme yapma gibi bir işlemle uğraşmayı daha  kolay bir şekilde her ay ödemelerinizi gününde yapabilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma işlemi için şu şekilde bir sıralamayı takip ediniz.

- Advertisement -

 • Ilk olarak yapmanız gereken işlem Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine girmektir.
 • Web sitesinin en üst köşesinde bulunan internet şubesi butonuna tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak ekranda yer alan şifre alma butonuna tıklayınız.
 • Açılan ekranda T.C. kimlik numaranızı yazmanızı ve ardından başında 0 olmadan cep telefon numaranızı girmenizi isteyecektir.
 • Ardından sizlere yönlendirerek işlemlerinizin devam ettirmeniz sağlanacaktır.

- Advertisement -

Sizden nüfus cüzdanınızdaki bazı bilgileri isteyebileceği için nüfus cüzdanı nasıl ve cep telefonunuzun yanınızda olması işlemlerde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için gereklidir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifremi Unuttum

Günlük hayatımızda hemen hemen her site ve uygulama için şifre kullandığımız için bu şifreleri unutabilmek ihtimalimiz çok yüksek olmaktadır. Eğer Ziraat Bankası şifrenizi unutacak olursanız bankanın internet şubesi sizlere kolaylık sağlayarak şifrenizi tekrar hala bilmenize yardımcı olacaktır.

 1. Şifremizi unuttuğumuz zaman Ziraat Bankası’nın resmi web sitesine giriş yapınız.
 2. Karşınıza açılacak olan sayfada bulunan şifremi unuttum kısmına tıklayınız.
 3. Gerçekleştirmeniz gereken 4 aşamalı bir işlem karşınıza çıkacaktır.
 4. Bu aşamalarda ilki T.C. kimlik numaranızı yazmanız ve diğer aşama cep telefonun numaranızı girmeniz.
 5. Bu iki aşamayı doldurduktan sonra sistem güvenlik amacıyla sizden doğrulama şifresi isteyecektir. Bu şekilde şifremizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 6. Sistem tarafından yapılacak olan yönlendirme işlemini takip ettiğinizde kısa bir sürede yeni bir şifreye sahip olacaksınız.

Bu sıralamayı takip ettiğiniz zaman herhangi bir problem yaşamadan kolay bir şekilde şifrenizi tekrardan geri alıp internet bankacılığını aktif bir şekilde kullanabilme şansına sahip olacaksınız. Eğer bu işlemleri takip ettiğiniz halde yeni bir şifre oluşturma yapamadıysanız  Ziraat Bankası’nın 444 00 00 numarasını arayıp müşteri hizmetlerinden yardım isteyebilirsiniz. Müşteri hizmetleri sizlerin izlemeniz gereken adımlar hakkında detaylı bilgi vererek yapmış olduğunuz hataları sizleri bildirerek doğru bir şekilde şifre alma işlemleri yapabilmenize olanak sağlayacaklardır.

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.