Ziraat Bankası ATM Den Kartsız Para Çekme /  Yatırma

0 66

- Advertisement -

Çağımızda teknoloji gelişmiş olup her alanda en etkin şekilde kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından bir tanesiyle bankaların müşterilerine vermiş olduğu hizmetleri ile sağlanmaktadır. Ziraat bankası ATM’lerinde müşterilere kolay bir şekilde işlemlerini yapabilmeleri için birçok seçenek sunması da bankaların gelişmişliğini gösterebilmektedir. Hem para çekme hem de para yatırma işlemleri kartsız olacak bir şekilde ATM’lerden gerçekleşerek müşterilerin işlemlerine pratik olarak yapabilmelerine yardımcı olmaktadır. Ziraat Bankası’nın ATM’lerin den para çekme ve para yatırma işlemlerinde kartsız olacak şekilde nasıl yapılacağı ile ilgili sizlere takip edeceğiniz bir şekilde sizlere bilgi aktaracağız.

Ziraat Bankası ATM Den Kartsız Nasıl Para Yatırılır?

Ziraat ATM’lerinden ister kendinizin ister başkasının hesabına kolay bir şekilde para aktarma işlemi yapabilirsiniz. Para aktarma işlemlerini yapabilmeniz için takip etmeniz gereken bir sıralama bulunmaktadır. Bu sıralamayı sizleri için şu şekilde derledik.

- Advertisement -

  • İlk olarak ATM’ye gittiğiniz zaman ATM’de bulunan giriş tuşuna basarak para yatırma bölümüne gireniz.
  • Karşınıza çıkacak olan başkasının hesabına para yatırma seçeneğini tuşlayınız.
  • Sistem T.C. kimlik numaranızı yazmanızı ve ardından telefon numaranızı girmenizi sizden talep edecektir.
  • Parayı yatırmak istediğiniz kişinin hesap numarasını ATM’de yazdıktan sonra giriş tuşuna basınız.
  • ATM’nin para bölmesi açılınca yatırmak istediğiniz para miktarını yatırdığınız da ATM size karşı tarafın bilgileri ve yatırdığınız miktar ile ilgili bilgileri gösterecektir. Bu bilgilerin doğruluğundan emin iseniz işleme onaylayıp para yatırma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

- Advertisement -

Ziraat Bankası ATM’lerin den para yatırma işlemleri yaptığınız da sistem sizden 5 lira kadar bir komisyon alacaktır. Bu 5 TL sadece başkasının hesabına para yatırdığını zaman sizden alınmaktadır. Kendi hesabınıza para yatırma işlemi yaptığınız zaman sistem sizden herhangi bir komisyon almayacaktır.

Ziraat Bankası ATM’den Kartsız Nasıl Para Çekilir?

Para çekme işlemi içim hizmet veren Ziraat Bankası ATM’leri bu işlemde birtakım farklılıklar gösterebilmektedir. Bu farklılıkları göstermesinin sebebi güvenlik önlemlerini en iyi şekilde korumaya çalışmasıdır. Eğer Ziraat Bankası ATM’lerin den kartsız şekilde para çekme işlemi yapmak istiyorsanız şu şekilde size göstereceğimiz sıralamayı takip ederiz.

  • ATM’de bulunan kartsız işlemler bölümüne tıklayınız
  • Ekranda sizden cep telefon numaranızı ve ardından T.C. kimlik numaranızı yazmanızı isteyecektir.
  • Ekranda sizden hangi banka kartınızı kullanacağınız ile ilgili seçim yapmanızı isteyecek ve seçtiğiniz hesabın şifresini girmenizi sizden talep edecektir.
  • Bu işlemden sonra sistem sizin cep telefonunuza 1 adet kod gönderecektir. Bu kodu ATM’de bulunan ilgili kısma yazdığınız takdirde işleminize devam ediniz.
  • En son olarak hesabınızı seçtikten sonra ne kadar para çekeceğinizi yazıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemleri kartsız bir şekilde yapabilmenin bir diğer yolu da internet bankacılığı uygulamalarını kullanarak rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer kartsız olarak para yatırmak istiyor iseniz yatırabileceğiniz maksimum limitin 20.000 TL olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Eğer kartsız bir şekilde para çekecek olursanız da bu limit değeri 500 TL kadardır.

 

 

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.