Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi ve Destekleri

0 62

- Advertisement -

Gelişen arıcılık sektörü farklı alanlarda üretim çeşitliliğine doğru ilerlerken ekonomik destek ihtiyacı da giderek artmaktadır. Arı ve yan ürünleri konusunda destek arayışında olanların uygun kredi koşulları ile faaliyetlerine devam etmesi oldukça önemlidir. Ülkemizde arıcılık için kredi ve destek ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılayan en önemli kuruluşların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Bankanın sunduğu arıcılık kredisi ile ilgili merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi Koşulları

- Advertisement -

Arıcılık sektörüne yeni başlangıç yapan veya mevcut işletmesini ya da iş sahasını genişletmek isteyenlerin başvurduğu öncelikli bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası arı üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak, gelir dönemlerinde ödenmek üzere farklı oranlarda kredi seçeneği sunmaktadır. Bunun yanında, bankanın çiftçi/üretici müşterilerine esnek geri ödeme seçenekleri olan ticari kartlar sunduğunu belirtmekte yarar vardır. Devlet destekli Ziraat Bankası arıcılık hizmeti veren müşterilerine gerekli şartlar yerine getirildiği ölçüde kredi desteği sağlamaktadır. Aşağıda Ziraat Bankası arıcılık desteği ile ilgili detayları bulabilirsiniz:

- Advertisement -

  • Arıcılık faaliyeti gösteren girişimcilerimizde aranacak önceli niteliklerden biri minimum 50 kovana sahip olmalarıdır. Arı ve bu sahadaki diğer çalışmaları yürütmek isteyenlerin bu öncelikli şartı yerine getirmeleri önemlidir.
  • Ziraat Bankası arıcılık yardımı alma başvurusu yapan girişimciler, özellikle Bombus arısı yetiştirme konusunda kredinin kapsamını ve bankanın şartlarını bilmek istiyorlar. Ziraat Bankası Bombus arı kredisi ile üretim yaparken ihtiyaç duyduğunuz binanın giderlerini karşılama şansına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz.
  • 50 kovan ön şartını karşılayan ve kovan adedi 200’ü geçen üreticiler, kredi destekli gezgin arı üretimi yapabilirler. Ziraat Bankası gezgin arı desteği ile üretiminize devam edebilir, kredi üzerinden gerekli masraflarınızı karşılayabilirsiniz.
  • Arıcılık alanında faaliyet gösteren ve kovan adedi 100’ün üzerinde olan girişimciler de Ziraat Bankası tarafından kredi desteği alabilirler. Özellikle bankanızdan Kraliçe Arı yetiştirmek için kredi alabilir, üretimi kapasitenizi arttırma fırsatını yakalayabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası arıcılık masrafları için kredi verirken, aynı zamanda gerekli araç gereçler için de kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu destekler arasında; arı bulunmayan boş kovan, bal süzme araçları, polen temizliği ve kurutma araçları öne çıkmaktadır.

 

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.