Ziraat Bankası 10 Bin TL Kredi Hesaplama

0 66

- Advertisement -

Bankalardan alacağınız kredilerin maliyetleri, faiz ve vadeye göre hesaplamalarında farklılıklar olabilmektedir. Bankadan bankaya değişmek kaidesi ile sizden harici olarak masraf talebinde bulunabilir. Şüphesiz ülkemizde bulunan en köklü bankalardan bir tanesi Ziraat Bankasıdır. Bu sebepten dolayı Ziraat Bankası kredi bakımından en avantajlı bankalardan bir tanesidir. Ziraat Bankası’ndan alacağınız kredinin faiz ve diğer masraf oranları çok düşüktür. Ziraat Bankası 10 bin TL kredi hesaplama işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili sizlere bilgi aktarıp aydınlanmanızı sağlayacağız. Bu şekilde kredi almak istediğinizde karşınıza çıkacak maliyet tablosu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası 10.000 TL Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası olabildiğince imkân sunan bankalardan bir tanesi olduğundan dolayı farklı kredi seçenekleri ile de müşterilerine fırsatlar sağlayabilmektedir. Sağlamış olduğu kredi miktarları ve bu kredilerin faiz oranları kendi içinde farklılıklar yaratabilmektedir. İhtiyaç kredisi üzerinden sizlere alacağınız ücret karşılığında nasıl bir maliyet ile karşılaşacağınızı anlatacağız. Ziraat Bankası müşterilerine sunmuş olduğu 60 Ay’a kadar vade seçeneği ile büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

- Advertisement -

Ziraat Bankası 10 bin TL kredi hesaplama işleminin nasıl yapıldı aşağıdaki gibidir.

12 ay 936 TL 11.285 TL

24 ay 519 TL 12.507 TL

- Advertisement -

36 ay 382 TL 13.807 TL

48 ay 315 TL 15.183 TL

60 ay 276 TL 16.634 TL

Bu sizlere göstermiş olduğumuz tabloda görüldüğü gibi Vade ile birlikte kredinin maliyetinin de arttığı anlaşılmaktadır. Faiz oranı aynı kaldığı halde böyle bir tablo ortaya çıkmaktadır. Vade ne kadar kısa tutulur ise o kadar düşük maliyet ile karşılaşacağımız açık bir şekilde görülmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusunu Nasıl Yapılır? İstenen Belgeler Nelerdir?

Sizlere göstermiş olduğunuz tablodan sonra Ziraat Bankası’ndan kredi almak istiyor iseniz başvurunuzu doğru bir şekilde yapmanız çok önemli bir husustur. Bankaya gittiğiniz zaman yanınızda kimlik, gelir belgesi ve adres teyit edici bir belgeyi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu belgeler haricinde herhangi bir belgeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Başvuru işlemlerinin yapılabilmesi için ön görüşmenin yapılması gerektiğini de unutmayınız. Personeller sizlerin kredi notunuzu inceledikten sonra başvuru formunu sizlere vererek imzalamanızı isteyeceklerdir. Kredi tahsis ücretinin de % 0,5 olduğunu unutmayınız

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.