Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Çıkar Mı?

0 85

- Advertisement -

Bankaların sizlere kredi kartı verebilmeleri için banka politikalarına uygun olan şartları sağlayan bilmeniz gerekmektedir. Bankalar vermiş oldukları kredinin tekrar ödenebilir olması bakımından müşteriler hakkında detaylı bir inceleme yapmaktadırlar. Yapılacak olan başvurular banka personelleri tarafınca detaylı bir şekilde araştırılmaktadır. Bankalar müşterileri hakkında detaylı bilgi alabilmek için Kredi Kayıt Bürosu’nun kurmuşlardır. KKB bankalardan veri olarak kişilerin kredi notlarını hesaplamaktadır. Bir bankaya başvurduğunuz zaman banka sizinle ilgili olan bilgileri KKB’den alarak değerlendirmektedir. Genel olarak Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi kartı alamamaktadırlar. Tabii istisnai durumlarda gerçekleşebilmektedir. Kişinin geçmişte maddi durumunun kötü olmasından kaynaklı olarak kredi notunu düşük olmasına neden olabilir. Fakat kişinin şu anki maddi durumu iyi ise bu bankalar tarafından tekrardan değerlendirilebilmektedir.

Kredi notunun belirlenebilmesi için kişilerin daha önceden bankalarda yapmış olduğu işlemlerin bilgilerinin toplanması gerekmektedir. Bir bankadan kredi alıp bunu düzenli bir şekilde ödeyen kişiler bankadaki kredi notlarını yüksek tutabilmeyi sağlamışlardır. Bu durumun aksine yaşayan kişiler ise bankada bulunan kredi notlarında düşme olmasına neden olmuşlardır. Bankalardan kredi kartı almadan önce kredi notunuzu yüksek olup olmadığını dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır.

Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Kredi Notu

- Advertisement -

- Advertisement -

Kredi notu 0 ile 1900 puan arasındaki değerler baz alınarak açıklanmaktadır. Bir kişinin kredi notu 1500 ve üzeri bir puana sahip ise bankalar bu kişi güvenilir bir müşteri olarak görmektedir. Kişi 1500 ve altın da bir puana sahip ise banka bu kişi riskli gözüyle bakmaktadır. Bir bankanın size kredi verebilmesi için kredi notunuzun en az 1000 ile 1100 arasında olması gerekmektedir. Kredi notuna bağlı olarak bankaların vereceği kredi limiti değişmektedir. Örneğin öğrenci ve ev hanımlarına verilen kredi limitleri 1000 ile 2000 TL arasında değişebilmektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Kredi kartına başvuru işleminin yapılabilmesi için internet veya mobil bankacılık seçenekleri ile başvuru işlemlerini yapabilirler. Yüz yüze görüşüp kredi başvurusunda bulunmak her zaman sanal sistem üzerinden kredi başvurusu yapmaktan daha büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu avantajı bağlı olarak kedi başvurunuzu yapabilirsiniz.

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.