Halkbank ATM’den Kartsız Para Çekme / Yatırma

0 86

- Advertisement -

Halkbank bir kamu bankası olma niteliğindedir. Bu bankanın sağlamış olduğu ayrıcalıklardan bir tanesi de ATM’ler yolu ile kartsız bir şekilde işlem yapılabilmesidir. ATM’lerde hem para yatırma hem de para çekme işlemlerini kartsız olacak şekilde yapabilirsiniz.

Halkbank ATM’den Kartsız Para Yatırma

İlk olarak karşı tarafın hesap numarasını girmeniz gerekmektedir. Karşı tarafın hesap numarasını biliyor iseniz izlemeniz gereken sıralamayı size şu şekilde açıkladık.

- Advertisement -

  • ATM’de bulunan giriş tuşuna bastıktan sonra para yatırma kısmına geçiniz.
  • C. kimlik numaranızı karşınıza çıkan alana yazınız.
  • Parayı yatırmak istediğiniz kişinin hesap numarasını yazdıktan sonra bu hesap numarasını doğru olup olmadığını tekrardan kontrol ediniz.
  • ATM’nin para bölmesi kısmına parayı yerleştirdikten sonra işlemi onaylayınız.

İşlemi onayladıktan sonra kolay bir şekilde para karşı tarafın hesabına yatırılmış olacaktır.

- Advertisement -

Halkbank ATM ‘Den Kartsız Para Çekme

Halkbank ATM’lerin den para çekme işlemleri yapabilmeniz için bankanız müşterisi olmanız gerekmektedir. Sistemde kayıtlı bulunan Telefon numaranız ile bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Eğer sisteme kayıtlı olan cep telefonu numarası telefon yanınızda değilse işlemi gerçekleştirmeyeceksiniz. Bu sebepten dolayı sisteme kayıtlı olan cep telefon numarasının yanınızda olup olmadığını kontrol ettikten sonra ATM’de işlem yapmaya gidiniz.  İşlem yapmak istiyorsanız takip etmeniz gereken sıralama şu şekildedir.

  • ATM’de bulunan kartsız işlemler bölümünü tıkladıktan sonra para çekme butonuna basılır.
  • Sistem sizden T.C. kimlik numaranızı isteyip sisteme kayıtlı olan cep telefon numaranızı ATM girmenizi isteyecektir.
  • Cep telefonu numarasını bir adet şifre gelecek ve bu şifreyi ekranda bulunan boş kısma yazarak ilerlemeniz gerekmektedir.

Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptığınız takdirde kartsız olacak şekilde para çekme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız işlem sonrasında bilgi fişi almayı unutmayınız.  Halkbank ATM’den çekebileceğimiz maksimum para limiti en fazla 500 TL olarak belirlenmiştir. Fakat para yatırma işlemlerinde bu değişiklik gösterir 20.000 TL limitine ulaşmaktadır. Para yatırma işlemleri sonucunda Halkbank ATM’leri sizden komisyon alabilmektedir.  bu komisyonun ne kadar olacağı yatırmış olacağınız para ile orantılıdır.

 

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.